Login

Lesní těžba a mechanizace

09.08. 2011
Lesní těžba a mechanizacePřed mnoha lety byla těžba dřeva v lesích fyzicky náročnějčí než dnes. Pokud si myslíte, že jste s problematikou lesa a těžby obeznámeni, nechte se i přes to příjemně překvapit sortimentem pro usnadnění těžby a zpracování dřeva, který jsme pro vás v e-shopu pečlivě vybrali . Svalnatí dřevorubci minulých dob neměli často v práci jiný nástroj, než svoji nabroušenou sekyru a svaly. O něco později používali i ruční a motorové pily. Vývoj jde rychle kupředu, a i jednoduché nástroje mohou mít mnohem propracovanější funkce a materiály, což můžete posoudit například zde mezi nástroji. Znáte pohádku o vodníkovi a zlaté sekeře? Zlatou sekeru v naší nabídce sice nenaleznete, ale pečlivým výběrem sekery získáte pracovní nástroj, jež se dá opravdu vyvážit zlatem. Co byste řekli třeba na lehoučkou outdorovou sekeru, která má tak nízkou hmotnost, že ji můžete všude vzít s sebou? A podobných zajímavých nabídek zde naleznete mnohem více.
Doba pokročila a dnešní pracanti zabývající se lesní těžbou mají k dispozici techniku a mechanizaci. Už nejsou odkázáni jen na pilky a sekery, na pomoc tažných koní, kteří v dřívějších dobách vlekli těžké náklady z hustých lesů. Moderní mechnizace výrazně usnadnila lesní těžbu. Produkce dřeva z lesů může být mnohonásobně vyšší, díky multifunkčním strojům, které rychle našli v lesní těžbě uplatnění. Obrovskou výhodu a zrychlení těžby přinesly Harvestory. Lesní práci však usnadní i příslušenství pro motorové pily, pásky k označení stromů při probírce dřeva, kalhoty a bundy do lesa. Dřevo je ekologická surovina, kterou používáme každý den. Moderní mechanizace se stala nedílnou součástí těžebního průmyslu.
Dřevo má široké využití. Ve stavebnictví ve formě trámů, desek a střešních latí, při použití jako palivo lze použít samotné, nebo ve formě lisovaných briket a pelet. Velmi oblíbený je celodřevěný nábytek z masivu, ale i ostatní druhy nábytku se vyrábí s určitým podílem dřeva. Velký boom zaznamenávají i dřevostavby. Těžební mechanizace rychle připraví dřevo k dalšímu zpracování. Rozhlédněte se po svém domě. Budete překvapeni, kolik dřeva vás obklopuje.

Zpět na hlavní výpis

  • image 33
  • image 34
  • image 27
  • image 28
  • image 29
  • image 30
  • image 31
  • image 32
Výroba razítek s množstevní slevou
Další články najdete na našem webu TOPčlánky.eu www.topclanky.eu - SEO články, PR články, SEO copywriting
ZPRÁVY ČLÁNKY

Created by © 2010/2014 ALS Euro s.r.o. tvorba web stránek a eshopů, SEO optimalizace, články, copywriting, marketingové balíčky pro malé a střední firmy