Login

Když se mravenci farao stěhují za teplem

23.01. 2015
Když se mravenci farao stěhují za teplem

Studený podzim nás láká roztápět naše domovy, v nichž se nelíbí jen nám, ale také mravencům farao a jiným domácím škůdcům. Mravenci faraoni se k nám stěhují právě na začátku topné sezony a stejně jako lidé hledají útočiště v teple. Není divu, že mravenci farao vyhledávají teplé prostředí.

Vždyť k nám kolonizovali z Indonésie a Afriky a teplomilnost mají stále v genech. Hubení mravenců faraonů může být obtížnější než likvidace jiných druhů mravenců. Mravenci farao mají převahu v tom, že jejich kolonie oproti jiným mravencům mají velký počet mravenčích královen, až cca 200 královen na jednu jedinou kolonii. Drobní, většinou světle zrzaví mravenci faraoni napadají nejen domácnosti rodinných domů, ale hojně se šíří také do vícepatrových budov a panelových sídlišť. Jsou natolik známí, že mravence faraona pozná téměř každé dítě navštěvující mateřskou školku.

Mravenci faraoni žijí ve velkých koloniích a hubení několika drobných mravenečků insekticidy vás rozhodně nespasí. K hubení mravenců faraonů používáme likvidační přípravky, které působí již u zdroje. Aby kolonie zanikla, je třeba zahubit královnu. A v tomto případě obvykle několik desítek farao mravenčích královen. Proto musí být kladení nástrah rafinované a opakované. Při osídlení bytu mravenci faraony je vhodné klást nástrahy v celém bytovém domě. Mravenci mohou přezimovávat v přízemních nebytových prostorách a odtud se šířit i do domácností ve vyšších podlažích. Kladení pastí na mravence farao provádíme šetrně, s ohledem na děti a domácí mazlíčky žijící v domě.

Zpět na hlavní výpis

  • image 33
  • image 34
  • image 27
  • image 28
  • image 29
  • image 30
  • image 31
  • image 32
Výroba razítek s množstevní slevou
Další články najdete na našem webu TOPčlánky.eu www.topclanky.eu - SEO články, PR články, SEO copywriting
ZPRÁVY ČLÁNKY

Created by © 2010/2014 ALS Euro s.r.o. tvorba web stránek a eshopů, SEO optimalizace, články, copywriting, marketingové balíčky pro malé a střední firmy