Login

Rybářství - dbáme na zachování ekosystémů v rybnících

19.06. 2012
Rybářství - dbáme na zachování ekosystémů v rybnících

Jelikož rybníků v soukromém vlastnictví není mnoho, většinu péče o vodní živočichy i rostliny zajišťují rybářství. Rybářství se starající i produkci ryb do potravinářského průmyslu určeného pro tuzemsko i zahraniční odběr.

Úkolem rybářství je pečovat o všechny rybníky přidělené do správy společnosti, aby byl zachován ekosystém rybníků a vytvořeny příznivé podmínky k životu všech organismů. Pokud dojde ke snížení počtu některých živočichů, celá rovnováha může být narušena. Rybářství kontrolují, aby byl zachován počet ryb, nesmí dojít k úbytku ani přemnožení. V blízkém okolí rybníků často hnízdí ptáci živící se rybami.

Důležitým úkolem rybářství Kardašova Řečice je i kontrola dodržování ekologických zásad. Bylo zjištěno, že použití některých druhů návnad jako jsou olověná tělíska, může mít nepříznivý vliv na životní prostředí a ve velkém množství způsobit i otravu či ohrozit život rostlin i živočichů. Žádáme proto rybáře i návštěvníky rybníků z řad veřejnosti, aby se k přírodě chovali ohleduplně. Až si budete připravovat k obědu chutnou rybu nebo jíst štědrovečerního kapra z rybářství, možná oceníte naši snahu přichystat Vám k jídlu ryby nejvyšší kvality.

Zpět na hlavní výpisDalší články najdete na našem webu TOPčlánky.eu www.topclanky.eu - SEO články, PR články, SEO copywriting
ZPRÁVY ČLÁNKY
obrázek
Vítejte na portálu zpravy-clanky, který vám přináší nejnovější informace ze světa služeb a obchodu.

Created by © 2010/2011 ALS Euro s.r.o. tvorba web stránek a eshopů, SEO optimalizace, články, copywriting, marketingové balíčky pro malé a střední firmy